Die Trageschule® školí lektorky nošení dětí v šátku. Vyškolené lektorky zprostředkovávají anatomicky správné úvazy v šátku na nošení a informují o významu nošení pro vývoj dítěte.

Obsah výuky v kurzech a dalšího vzdělávání se opírá o vědecky uznané výsledky výzkumů v oborech biologie člověka, medicíny a psychologie. Návody na vázání byly vyvinuty cíleně na tomto základě.
Speciálně vytvořené návody umožňují efektívně vést rodiče k anatomicky korektnímu úvazu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dr. Evelin Kirkilionis: https://www.verhaltensbiologie.com/

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Literatura::

Evelin Kirkilions: Bindung stärkt. 2014.

Spojení posiluje: Emocionální jistota pro Vaše dítě - nejlepší start do života.

Příroda nás zabezpečila: Dětská potřeba bezpečí a emocionální jistoty je biologicky zakotvena základní potřeba, která je propojena se stejně tak zakotveným "intuitivním rodičovským programem". Toto potvrzují také nejnovější z biologie chování. 

Evelin Kirkilionis povzbuzuje rodiče v důvěře ve své schopnosti. Ukazuje jim, jak mohou ještě lépe vnímat signály svého miminka, rozumět jim a citlivě na ně reagovat.

Evelin Kirkilionis: Ein Baby will getragen sein. 2013.
"Co hezčího může miminko dostat, než cítit se milováno a nošeno svými rodiči? A jak by se to dalo bezprostředněji zakusit než tělesným kontaktem? Přitulený na matce nebo otci zažívá dítě onu blízkost a bezpečí, které tolik potřebuje, aby mohlo postupně s plnou důvěrou prozkoumávat svůj nový svět.
Nošení je kromě toho dobré pro zdraví miminka:
Vychází vstříc nejen tělesným a emocionálním potřebám, současně také předchází vadnému vývoji kyčelních kloubů. 
Která nosítka jsou vhodná pro kterou situaci, na co si dát pozor při pořizování šátku a jaké možnosti použití se nabízejí, všechno toto se dozvíte v této knize s pomocí podrobných popisů a vynikajících fotek."

 

 

 

Ulrike Höwer, Birgit Kienzle-Müller, Sabine Hartz: Baby in Balance. 09/2012

 Nová kniha o významu pohybu a pohody pro zdravý vývoj dítěte, s podtitulem "méně pláče, lepší spánek, podpora pohybu". Najdete zde prvky manipulace s miminky pro přebalování, ukládání, pro uklidnění. Kniha se zabývá nošením miminek v širokých souvislostech, vysvětluje, proč je nošení pro miminka blahodárné, jak je miminko na nošení svou fyziologií uzpůsobeno - že je to jeho základní životní potřeba. Součástí jsou návody na úvazy vhodné pro novorozence v kvalitních barevných fotosériích. Těším se, že se brzy některé české vydavatelství ujme vydání knihy v češtině.

 

 

 

 

Kirkilionis, Evelin: Ein Baby will getragen sein, Alles über geeignete Tragehilfen und die Vorteile des Tragens, München 1999

                Miminka se chtějí nosit. Vše o vhodných pomůckách na nošení a přednosti nošení.

                První kniha, která se zabývá dopodrobna a v širokých souvislostech nošení dětí v šátku. Na jaře příštího roku by měla vyjít v novém, zcela přepracovaném vydání.     Už se těším a doufám, že se objeví i v češtině!

 

Masaracchia, Regina; Schneider, Alexandra: Tragekinder: Das Kindersachbuch zum Thema Tragen und Getragenweren, Edition Riedenburg 2009

               Nošené děti. Naučná kniha pro děti k tématu nosit a být nesen.

 

 

 

 

Turnovská, Jana: Šátkování - Nosíme své děti v šátku, Vodnář 2009

 

 

 

 

 

 

Montagu, Ashley: Körperkontakt. Die Bedeutung der Haut für die Entwicklung des Menschen.,12.vydání, 2012

angl. originál: Touching: The Human Significance of the Skin

Tělesný kontakt. Význam pokožky pro vývoj člověka.

ukázka:

"Matka je během těhotenství každým možným způsobem připravována, aby si udržela spojení mezi dítětem a sebou, aby plnila jeho potřeby, jak jen umí.                                

Nejen že potřebuje dítě ji, ale i ona potřebuje stejně tak dítě. Biologické společenství, symbioza mezi nenarozeným dítětem a matkou, která trvala během těhotenství, nekončí porodem.   
Jaké uspokojení může být pro novorozené dítě větší než obejmutí matky a sání na prsu, co může trvaleji posílit jeho neurčitý pocit, že nastává to dobré?"

 

 

 

---------------------------------------------------------------------

Prodejny šátků:

www.ditevsatku.cz

Český výrobce šátků:

 

 

www.vatanai.cz

-----------------------------------------------------------------------